Yarışma Kuralları

ATATÜRK KOŞUSU VE YÜRÜYÜŞÜNE DAVETLİSİNİZ...

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgınına karşı önlem olarak evlere kapandık, spor tesislerinden uzağız. Her yıl geleneksel olarak Aralık ayı içinde tüm yurtta gerçekleştirilen “ATATÜRK KOŞUSU” etkinlikleri de bu olumsuzluklardan dolayı yapılamıyor. Ancak şimdi fırsat yanı başınıza geldi.

1) 5 Km Yürüyüş, 5 KM Koşu veya 10 Km Koşu kategorilerinden birini seç.
2) Kayıt ol.
3) Bu mesafeyi 21-25 Aralık 2020 arasında seçeceğin 1 günde bir seferde koş ya da yürü.
4) Aktivite kaydının ekran çıktısını ve ve süreni 26 Aralık saat 17:00'a kadar info@merbetiming.com veya whatsaApp uygulaması üzerinden 0538 835 07 85 numaralı telefona gönder.
5) İşlem tamam! Ödül olarak, bitirme sertifikanı hak ettin.

Meydan Okuyacağın Yeri Seç
Evden çıkamadığımız şu günlerde, nerede koşacağını, nasıl süreceğini sen belirleyeceksin! Yaşadığın ülke ve şehirdeki güncel sağlık kısıtlamalarını takip et. Koşmak için varsa koşu bandını, ev veya apartman bahçeni, merdivenlerini, teras veya balkonunu kullanabilirsin. Egzersizi nerede yapıyorsan, sosyal mesafe kurallarına uy.

Farklı günlerde farklı disiplin ve mesafelerde yarışabilirsiniz. Bunlara ayrı ayrı kayıt olmanız ve ayrı etkinlikler yapmanız gerekir. 10km koştuysanız, aynı linki bir de 5K koşuya ekleyemezsiniz. Örneğin; ilk gün 5K koştunuz, sonraki gün 10K koşabilirsiniz. LÜTFEN, günde sadece bir yarışa katılın, bağışıklık sisteminizi koruyun.

Su içmek, ihtiyaç gidermek için durabilir miyim? cihaz veya telefonunuzda duraklat (pause) ve devam et (resume) fonksiyonları kullanarak  ihtiyaçlarınız için kısa aralar verebilirsiniz. Etkinliğe başlamadan parkurun uygun bir noktasına yeteri kadar sıvı ( her 30 dakika için 500ml) ve az miktarda sağlıklı atıştırmalık (kuruyemiş olabilir) yerleştirmenizi öneririz. beslenirken zamanı durdurmanıza gerek yok, normal bir yarışta da zaman durmaz.

21-25 Aralık 2020 arasında seçeceğin 1 günde bir seferde koş ya da yürü. (Sonuçlarını 26 Aralık 2020  saat 17:00!a kadar yüklemeyi unutma)

Bu yarışa özel bir hazırlık gerekmiyor. Tek amacınız var: kayıt olduğunuz mesafeyi tamamlayabilmek.

Mesafe ve zamanı görünecek şekilde çektiğin fotoğrafı, Strava, spor ekipmanı (Polar, Garmin, Suunto, vb), kullandığın başka bir spor uygulaması ile kaydettiğin aktivite kaydının linkini 0 538 835 07 85 whatsapp hattına veya info@merbetiming.com adresine gönder.       

Atatürk Koşusu, centilmenlik ve dürüst beyan esasına göre düzenlenen, internet ortamında bir spor buluşmasıdır. Her mesafe için eksiksiz girilen süre ve aktivite bağlantısı için katılımcı söz konusu sanal etkinlikte listelenir. Kürsü töreni, kazanan vurgusu yapılmaz. Hızlı veya uzun gidene ödül verilmez.

Listelenen her katılımcıya bir elektronik sertifika sonuç sayfası üstünden verilir.

Anı madalyası, tasnif madalyası, vb. fiziksel bir hediye  olmayacaktır.