Makale

YÜZLERCE KİŞİ ATATÜRK İÇİN KOŞTU / SONUÇLAR

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 75. ölüm yıldönümü anısına düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu” yüzlerce sporcunun katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun destek verdiği anma koşusu, Ankara Eski Hipodrom’da yapıldı. 190 takımdan 940 sporcunun iştirak ettiği koşunun öncesinde saat 09:05’te Mustafa Kemal Atatürk anısına saygı duruşu yapıldı ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’ın yerinde takip ettiği Atatürk’ü Anma Koşusu’nda Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhan Başoğlu, Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Şeker, Genel Sekreteri Fahrettin Yıldız, Şube Müdürü İhsan Mert, Eski Federasyon Başkanları Mehmet Terzi, Mehmet Yurdadön, Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Başkanı Haydar Doğan ve diğer davetliler hazır bulundu.

4 farklı yaş kategorisinde düzenlenen ve sporcuların dişe diş bir mücadele sergilediği anma koşusu sonunda ilk dörde giren atletlere Atletizm Federasyonu tarafında para ödülü, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ise madalya ve kupaları verildi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu’nda dereceye giren atletler şu şekilde:

Küçük Kızlar:

  1. Şevval Özdoğan – 05:25
  2. Edanur Yavuz – 05:28
  3. Nursena Demiralay – 05:29

Küçük Erkekler:

  1. Doğukan Ağıl – 06:33
  2. Mazlum Burhanlı – 06:40
  3. İbrahim Karateker – 06:45

Yıldız Kızlar:

  1. Meryem Özçelik – 06:22
  2. İnci Kalkan – 06:50
  3. Hader Güvenç – 06:50

Yıldız Erkekler:

  1. Murat Yalçınkaya – 09:36
  2. Fırat Doğan – 09:39
  3. Erdem Öz – 09:40

Genç Kadınlar:

  1. Pınar Demirtaş – 10:17
  2. Nazan Satılmış – 10:28
  3. Sümeyye Erol – 10:30

Genç Erkekler:

  1. Ayetullah Belir – 12:18
  2. Ömer Oti – 12:28
  3. Ramazan Karagöz – 12:29

Üniversiteli Kadınlar:

  1. Sevilay Eytemiş – 14:09
  2. Hülya Baştuğ – 15:11
  3. Esra Otlu – 15:19

Üniversiteli Erkekler:

  1. Muzaffer Bayram – 17:50
  2. Belay Getachew Woreta – 18:11
  3. Ramazan Özdemir – 18:16

Yarışmanın tüm sonuçlarını görmek için tıklayınız

Küçük Kızlar

Küçük Erkekler

Yıldız Kızlar

Yıldız Erkekler

Genç Kadınlar

Genç Erkekler

Üniversiteli Kadınlar

Üniversiteki Erkekler

 

Kaynak  : TAF

Category: 

 

Atletizm - Yürüyüş

Yol Koşuları, 5K, 10K Kros, Yarı Maraton, Maraton yarışmaları, Yol Yürüyüşü, Postacılar Yürüyüş Yarışması vb. Organizasyonu...

 

Triatlon ve Duatlon

Triathlon ve Duathlon yarışmaları organizasyonları...

 

Bisiklet, Dağ Bisikleti

Bisiklet, Dağ Bisikleti, Motokros yarışmaları organizasyonu....

 

Fotofiniş Sistemleri

Fotofiniş Sistemleri kurulumu, kullanımı, eğitimi vb. hizmetleri...